Express Kargo Taşımacılığı

Express Kargo Taşımacılığı

YURTDIŞINA EXPRESS KARGO GÖNDERME HİZMETİ
Yurtdışına göndereceğiniz, evrak, numune, paket, koli ve her türlü kargoyu uygun maliyetler ile güvenli ve hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Tüm kargolarınız anlaşmalı olduğumuz sektörün öncü firmaları  ile yapılmaktadır. Paketinizin taşıyıcısını o anki anlaşma şartlarımıza ve hızlı teslimat seçeneklerine bakarak seçmekteyiz. Tüm yurtdışı kargo hizmetlerimiz kapıdan kapıya teslimat şeklindedir.

NASIL ÇALIŞIYOR ?

KARGO TOPLAMA
Telefon veya online olarak vereceğiniz Kurye Çağrısı sonrası, toplama bölgemizde olmanız durumunda Kuryeniz gün içerisinde adresinize uğrayarak paketinizi teslim alacaktır.
Adresinizin toplama bölgelerimiz dışında olması durumunda anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo firması ile operasyon merkezimize ücretsiz olarak gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.

OPERASYON MERKEZİ
Kuryemiz veya MNG Kargo aracılığı ile operasyon merkezimize ulaşan kargolarınız son kontrolden geçirildikten sonra kargo firmaları arasından ana taşıyıcı firma belirlenir. Belirleme aşamasında paketinizin hangi ülkeye gittiği ve transit sürelerine bakılır. En avantajlı ve hızlı teslimat imkanı veren ana taşıyıcı seçilir. Seçim sonrasında ise diğer paketlerle birlikte paketiniz ana taşıyıcı firmanın operasyon merkezine sevki yapılır.

YURTDIŞINA SEVKİ
Ana taşıyıcı firmanın operasyon merkezine teslim edilen paketleriniz artık ana taşıyıcı insiyatifinde yurtdışına sevki sağlanır. Paketleriniz yurtdışına çıkarken gümrük ve güvenlik kontrolünden geçebilir. Herhangi bir olumsuzluk olmaması durumunda paketiniz ana taşıyıcı firmanın toplama merkezleri üzerinden nihai varış ülkesine varacaktır.

GÜMRÜK İŞLEMLERİ
Paketinizin varış ülkesine girişinde gümrük ve güvenlik kontrolünden geçirilebilir. Doküman (Evrak, Pasaport, Vize Evrakları vs.) gibi paketlerinizde herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Numune gönderilerinde genelde sorun yaşanmaz, fakat gönderinin cinsine ve alıcı ülke gümrük uygulamalarına bağlı olarak gönderiniz incelemeye alınabilir. Alıcı ülke gümrük muayenesi sonrasında alıcı gümrük vergisi ödemek durumunda kalabilir.
Alıcının şahıs olduğu kargolarda ise varış ülkesi gümrük kuralları çerçevesinde işlem yapılır. Muhafiyet tutarının aşılması durumunda alıcı gümrük vergisi ödemek durumunda olabilir. Onaylaması durumunda tüm işlemler kargo firması tarafından yapılır ve kargo teslimi esnasında gümrük vergisi gelen kargo kuryesine veya online olarak ödenir.

TESLİMAT
Gümrükte takılmaması durumunda paketiniz taşıyıcı firmanın kuryesi ile teslim edilmek üzere dağıtıma çıkarılır ve en kısa sürede adrese teslimatı yapılır.
Gümrükte vergi çıkması durumunda alıcının şahıs olması durumunda verginin kabul edilip edilmediği sorulur ve kabul edilmesi durumunda kurye ile teslimat için dağıtıma çıkarılır. Teslimat esnasında kurye çıkan vergiyi tahsil ederek paketinizi teslim eder.
Alıcının firma olması durumunda ise bu noktada firmanın anlaşmalı olduğu gümrük müşavirinin devreye girerek işlemleri yapması gerekebilir. İşlemler bittiğinde arzu edilirse paket gümrük müşavirine teslim edilecektir veya isteğe bağlı olarak kurye ile adrese teslimi yapılabilmektedir

Sosyal Medyada Paylaş