Deniz Yolu Taşımacılığı

Deniz Yolu Taşımacılığı

İthalat ve ihracatta, denizyolu taşımacılığında profesyonel, güvenilir ve ekonomik hizmet standartlarını gözeterek; yaygın uluslararası network ağı olanaklarımızla ihtiyacınız olan taşımacılık hizmetini doğru zamanlama ile sağlıyoruz. Haftalık düzenli çıkışlarla gerçekleştirilen konteyner taşıma hizmetini FCL ve LCL (parsiyel) olmak üzere ihtiyacınıza göre iki farklı şekilde gerçekleştiriyor ve sizin için uygun olan transfer şeklini profesyonel kadromuzun yönetiminde uyguluyoruz.

*FCL (Full Container Load)

Türkçe karşılığı “Tam Konteyner Yükü” olan FCL sisteminde, bir taşıma konteynerindeki tüm yük, tek bir yük sahibine aittir. Taşınacak olan eşyaların tek seferde yüklenmesi, ardiye maliyetini azaltacağından, büyük kütleler halinde limanlara teslimat gerçekleştirilen firmalar tarafından ekonomik açıdan avantajlı olacağından tercih edilen bir transfer şeklidir.

*LCL (Less Container Load)

FCL’den farklı olarak konteynerde alanın kısmi olarak kullanmasına işaret eden bir terimdir. “Parsiyel Konteyner Yükü” olarak ifade edilebilecek olan bu sistemde, tek bir konteynerde birden fazla yük sahibine ait emtia bulunur. Bu transfer şekli, yük sahipleri açısından özellikle yük miktarına bağlı olarak ekonomik olması nedeniyle tercih edilebilmektedir ve paylaşımlı konteyner kullanımı taşıma maliyetini yük sahipleri arasında paylaştırılmaktadır. Deniz taşımacılığı türleri içerisinde, LCL (parsiyel) taşımacılıkta en ekonomik teklifleri sunmak üzere kurduğumuz özel şebekemizle, aktarmalı veya rotaya bağlı olarak doğrudan transfer ihtiyaçlarınıza karşılık veriyoruz. Geniş acente ağımızla hizmet sunarken, LCL (parsiyel) transferi iş ortaklarımız için optimal şekilde organize ediyor, transfer operasyonunu ideal zamanlama ile gerçekleştiriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş